Upadłość konsumencka – co po niej?

Podziel się tym postem

Upadłość konsumencka – co po niej?

Upadłość konsumencka to czasem jedyny sposób na to, by pozbyć się zadłużeń i zacząć życie na nowo. Gdy złożysz wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, a Sąd rozpatrzy go na Twoją korzyść, w takim przypadku są bardzo wielkie szanse na to, że Twoje obecne życiekompletnie się odmieni. Jak wygląda życie po ogłoszeniu upadłości? Odpowiedź znajduje się w niniejszym artykule.

Upadłość – co z moim zadłużeniem?

Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej całość bądź część do tej pory posiadanych zobowiązań zostanie umorzona, co w rzeczywistości znaczy, że uprzednio posiadane długi przestają istnieć. W chwili zakończenia postępowania upadłościowego wierzyciele nie mają uprawnień do dalszego windykowania należności – wskutek czego nie będziesz musiał bać się nękania ze strony wierzycieli. Umorzenie zadłużeń ma charakter przymusowy, występujący wbrew woli wierzycieli. Trzeba liczyć się z tym, iż nie każde długi podlegają umorzeniu tzn. istnieje spis zobowiązań, gdzie zalicza się miedzy innymi zadłużenia alimentacyjne – przykładowo ten typ zadłużenia nie podlega pod umorzenie.

Ogłoszenie upadłości a zaciąganie kolejnych kredytów?

Zaciąganie kredytów po ogłoszeniu upadłości jest trochę skomplikowane przez wzgląd na bardzo małą wiarygodność kredytową, niemniej jednak nie zawsze jest to niewykonalne. Jednakże, informacja o upadłości konsumenckiej stanie się widoczna w raporcie BIK, co nierozdzielnie łączy się z tym, że z każdym nowym wnioskiem kredytowym wierzyciel będzie w stanie sprawdzać spis Biura Informacji Kredytowej . Jeśli aczkolwiek osoba upadła będzie miała wiarygodność a także zdolność kredytową, w takim przypadku otrzymanie pożyczki lub kredytu zdecydowanie będzie zależne jedynie od instytucji finansowej.

Czy osoba upadła może być właścicielem nieruchomości albo ruchomości?

Upadłość łączy się wprawdzie z likwidacją majątku osoby upadłej, w tym zarówno posiadłości, jednakże po zakończeniu postępowania upadłościowego upadły jest w stanie nabywać prawa majątkowe, bez jakiegokolwiek ryzyka, dlatego, że wszelkie dobra, które to osoba upadła nabędzie od razu po ogłoszeniu upadłości zostaną w posiadaniu nabywcy.

Czy zawarcie małżeństwa przez osobe upadłą wiąże się z jakimkolwiek niebezpieczeństwem dla małżonka?

Małżonek upadłego nie musi bać się jakiegokolwiek niebezpieczeństwa związanego z długami, które to były umorzone podczas postępowania upadłościowego, niezależnie od tego, lub w związku małżeńskim obowiązuje wspólnota majątkowa, lub rozdzielność. Wobec tego, upadły ma możliwość swobodnie wstąpić w związek małżeński.

Anuluj swoje Długi!

Chcesz pozbyć się długów?

Zamów bezpłatną ROZMOWĘ z doradcą!

Zobacz więcej wpisów na naszym Blogu

Upadłość

Upadłość konsumencka – co po niej?

Upadłość konsumencka to czasem jedyny sposób na to, by pozbyć się zadłużeń i zacząć życie na nowo. Gdy złożysz wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, a Sąd rozpatrzy go na Twoją korzyść, w takim przypadku są bardzo wielkie szanse na to, że Twoje obecne życiekompletnie się odmieni. Jak wygląda życie po ogłoszeniu upadłości? Odpowiedź znajduje się

Upadłość

Upadłość konsumencka – warunki

Czasami jednym sposobem na wyjście z pętli zadłużenia jest ogłoszenie upadłości, której głównym celem jest częściowe lub całkowite oddłużenie konsumenta. Każdego roku, bardzo dużo osób decyduje się w skorzystanie z takiego rozwiązania. Kto może ogłosić upadłość konsumencką oraz czy też są jakieś określone kryteria, które powinno się spełniać, aby ogłoszenie upadłości się stało możliwe? W

Chcesz Pozbyć się Długów?

skontaktuj się z nami

upadłość w Sanoku
Scroll to Top